Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2017

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:26

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2017

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2017

2017 yılında evlenmek isteyen bireyler için, devlet tarafından yapılan faiz yardımı ve çeyiz hesabı gibi birden fazla avantajlı seçenekler sunulmaktadır. 3 bin TL ile 5 bin TL arasında eksiği olan çiftler, faizsiz evlilik kredisi veren bankalara başvurabilir. Bu bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir.

Faizsiz Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çiftler anlaşmış olduklara bankalara çeyiz hesabı açtırarak 3 yıl boyunca hesaplarına para yatırmaktadır. Her ikisi de ayrı ayrı olarak katılım gösterirken bankaya her ay ödeyecekleri tutar en az 105 en fazla ise 1000 TL’dir. İster aylık olarak paranızı yatırabilir isterseniz de 3 ayda bir paranızı yatırmanız mümkündür. 3 yıldan önce bu işlemi sonlandırırsanız devletten katkı payı alamazsınız. Ziraat katılım bankalarını ziyaret ederek çeyiz hesabı hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız mümkündür. Ayrıca şubelerden başvurunuzu da yaptırabilirsiniz.

Ziraat bankası evlilik kredisi 2017 yılında banka tarafından açtırdığınız çeyiz hesabı birikim yapabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç kredi adı altında hesap açtırmanız da mümkündür. Devlet desteği veren bankalar Halk bankası , Vakıflar bank ve ziraat bankası şeklindedir. Hesap açan vatandaşları destekleyecek şekilde en uygun geri ödeme sistemi bulunmaktadır. Çeşitli kredi paketleri ile karşılaşırken arasından seçiminizi yapacaksınız. Bu paketler genellikle mayıs ayında başlarken eylül ayının sonuna kadar devam etmektedir. Ziraat bankası evlilik kredisi için gerekli olan belgeler bulunmaktadır. Başvuru yapacak adayların yanında mutlaka T.C. kimliklerinin olması gerekmektedir. Kimliği olmayan kişiler ise pasaportlarını veya ehliyetlerini yanında bulundurmalıdır. Adres beyannamesi veya kendi adlarına düzenlenmiş ve son 3 ay içinde ödenmiş olan herhangi bir fatura getirmeleri istenir. Başvurunuzu yaparken Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edecek, talebinizi bildireceksiniz. Yeni yuva kuran, evlenmek için paraya ihtiyaç duyan bireyler için evlilik desteğinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankası evlilik kredisi 2017 yılında belirtilen şartlar arasında türk vatandaşı olmak, ağır suçlardan hüküm giymemiş olmak ve 18-24 ya aralağında bulunmak gerekir. Bu şartlar yerine getirildiğinde evlilik kredisinden faydalanabilirsiniz. İster çeyiz hesabına başvurmak için isterseniz de evlilik kredisine başvurmak için Ziraat bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:, , ,

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2017 için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Acil kredi  yorumladı. 07:41 - 22 / 11 / 2017:

    % 3 kredi sunuyoruz. şimdi bize ulaşın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir