Sahte 200 EURO Nasıl Anlaşılır ?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:30

Sahte 200 EURO Nasıl Anlaışır ?

Boyutları : 82×153 mm
Temel Renk : Sarı-Kahverengi
Banknot ultraviyole ışığı emen pamuk esaslı kağıda basılmış olup, içinde ultraviyole ışık altında kırmızı, mavi ve yeşil ansıma veren kılcal lifler bulunmaktadır.

Dolaşıma Çıkarıldığı Tarih: 1 Ocak 2002
Not : 1 Kasım 2003 tarihinden itibaren dolaşıma çıkarılan yeni Euro  banknotlarda “Avrupa Merkez Bankası Başkanı” ünvanıyla “Jean-Claude  Trichet”nin imzası bulunmakta olup, diğer güvenlik özellikleri 1.1.2002  tarihinde dolaşıma verilen Euro banknotlarla aynıdır.

Sahte 200 EURO Nasıl Anlaşılır
Ön Yüz:
1: Üzerinde “200” sayısı ve “EURO” ibaresi bulunan emniyet şeridi vardır.
2: Demir ve Cam Mimarisi dönemine ait geçit motifinin ve “200” sayısının küçültülmüş filigranı yer almaktadır.
3: İçinde Euro sembolü (€), geçit motifi ve 200 sayısının geçişlerinin yer aldığı hologram motif bulunmaktadır.
4: Banknot ışığa tutulduğunda düzensiz şekiller arka yüzde yer alan şekillerle bütünleşerek, 200 sayısını oluşturmaktadır.
5: Hologramın üst kenarındaki “200” sayısı, hologramın alt kenarı ile üst dış kenarında ve içindeki motifin etrafında yer alan “EURO200EYPΩ” ibaresi ve alt kenarın dışındaki “200 EYPΩ200EURO200” ibaresi mini yazılıdır.
6: EYPΩ ibaresinin içinde “200” sayısı, bu ibarenin sağ tarafındaki mavi şerit ile zeminindeki “EURO200EYPΩ ibaresi tekrarlanarak mikro yazılıdır.
7: Ultraviyole ışık altında, Avrupa Birliği bayrağının zemini, Avrupa Merkez Bankası Başkanı’nın imzası, alt taraftaki gri alan ve onun sağ tarafındaki mikro yazılar floresan yeşil, bayrağın yıldızları, sol taraftaki açık sarı baskılı alanlar, sarı yıldız motifi ve banknotun zeminindeki küçük sarı çemberler floresan turuncu yansıma vermektedir.

Sahte 200 EURO Nasıl Anlaşılır
Arka Yüz:
8: Dik açıdan bakıldığında mor olarak gözüken 200 sayısı değişik açılardan bakıldığında zeytin yeşili veya kahverengi olarak renk değiştirmektedir.
9: “EUROEYPΩ” ibaresi, köprü motifinin alt kenarında tek sıra halinde ve köprünün 2 kenarında 4’lü sıralar halinde mikro yazılıdır.
10: Ultraviyole ışık altında, köprü motifi, Avrupa haritası, sol alt köşedeki 200 EURO EYPΩ ibaresi ile bunun sağ tarafındaki şerit şeklindeki alan ve sol üst köşedeki 200 sayısının etrafındaki çizgi floresan yeşilimsi sarı
yansıma vermektedir.
11: Seri sıra numarası sağ üst tarafta siyah ve sol alt tarafta ise zeytin yeşili baskılıdır.

 

Piyasada bolca bulunan Sahte 500 EURO Nasıl Anlaşılır ? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sorularınızı yorum yazarak bırakırsanız en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

Etiketler:, , ,

Sahte 200 EURO Nasıl Anlaşılır ? için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. Ali  yorumladı. 20:56 - 08 / 10 / 2017:

    Bir mulk satisi yaptim odemeyi euro aldim para gercekmi nasil anlarim

  2. Güncel Banka  yorumladı. 09:43 - 09 / 10 / 2017:

    Tutarı euro olarak aldıysanız bir banka veya döviz bürosundan yardım isteyebilirsiniz.
    500 Eurolar pek çok para sayma makinesinden geçmektedir ve bankalar merkezlerine gönderene kadar tutara bloke koyabilmektedirler yani hesaba yatırdıktan sonra bile sahte diye işleme tabi tutulabilirler bankanızla görüşün yüklü tahsilatları tanımadığınız 3. şahıslardan mümkünse euro olarak almayın veya banka havalesiyle kabul edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir