Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:05

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Bankalar eskiden olduğu gibi sadece sigortalı çalışanlara değil, artık sigortası olmaksızın kefilsiz, senetsiz kredi verebiliyor. Öğrenciye veya diğer bireylere herhangi bir koşul sunmadan kredi veren bankalar kredi verme aşamasında sigorta geçmişi ya da krediyi alacak bireyin geliri olup olmadığına bakıyordu. Günümüzde ise bankalar özellikle öğrenciye özel kredi verebilmekte. Buna ek olarak düşük faiz ve ödeme kolaylığı sunarak öğrencilere destek olduğunu belirten bankalar da mevcut.
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Kredi Ve Limit
Belirtmek gerekiyor ki bankalar çalışmayan ya da sigortası olmayan öğrencilere vasıfsız gözüyle baktığı için kredi üst limiti 1000 liraya kadar oluyor. Bunun sebebi bankalar, hem öğrencinin geri ödemede zorluk çekmemesi hem de limitin artmasından dolayı faizin de artmasını engellemek istiyor. Ortalama 400-600 lira arası kredi veren bankalar herhangi bir krediyi arttırıcı belge gösterdiğiniz zaman limiti yükseltebiliyor. Ayrıca bazı bankalar okulu bitmek üzere olan öğrencilere 10 bin liraya kadar varabilen krediler de sağlayabiliyor. Temel şartlar arsında; 25 yaş altı olmak, yıllık aidat ücreti alma vb. şartlar sunuyor

Öğrenciler ihtiyaçları için kredi çekmek istesede kredi alamaz derler gerçekten öylemi ? Sizler için öğrencilere kredi veren bankaları derledik.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

İş bankası 25 yaşının altında olan ve örgün öğretimde olan öğrencilere alt limiti 400 lira olmak üzere İşte üniversiteli kartı veriyor. Yapı kredi 25 yaş altı gençlere hitap eden 500 lira ile başlayan ve düzenli ödemelerle limiti artan Play kredi kartını öğrencilere veriyor.

Eskiden HSBC 700 lira alt limit ile daha yüksek bir alt limit belirliyor. Campus kart adıyla başvuran müşterilerine bir engel olmadığı takdirde veriyor.
Halkbank eğitim kredisi fatura karşılığı eğitim harcamalarını finanse edilmesin sağlıyor.
Dijital bankacılığın yaygınlaşmasıyla birlikte eğer öğrenci kredi kartı kullanıyor ve findeks puanınız kabul edilebilir düzeyde ise online kredi başvurusu yaparak (CEPTETEB, enpara , nuva )gelir belgesi ibrazı istemeyen kredileri direk hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bu bankalara TEB, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankasını da ekleyebiliriz. Genel olarak bankaların sunduğu şartlar benzerlik gösteriyor.

Öğrenciye Kredi Kartı veren Bankalar konumuza da bir göz atmak istersiniz.

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir