Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:02

ÖĞRENCİYE KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Özellikle üniversite öğrencilik hayatının başlaması ile birlikte farklı beklentiler ve ihtiyaçlarda söz konusu olmaktadır. Ancak genel olarak öğrencilerin geliri olmamasından ötürü bankalar kredi kartı vermemektedirler. Ancak Üniversite öğrencilerini düşünen ve bu alanda değişim, gelişim gerçekleştiren bazı bankalar bu alanda çalışmalarına başlamış, üniversite öğrencilerine kredi kartı vermeye başlamışlardır. Yapı Kredi Bankası ve T.C. İş Bankası üniversite öğrencilerine kredi kartı vermekte olan bankalar arasında ilk hayata geçirenlerdir. Bugün ise Garanti Bankası, Vakıfbank, Finansbank, Akbank, Ziraat Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası da öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır üniversite öğrencilerini destekleyen ve yanında olan bu bankalar uygun limitler ile öğrencilere kredi kartı sunmaktadırlar. Bugün bankalar kredi kartı başvurusu yapan müşterileri için pek çok kriter uygulamaktadır. Yine öğrenciye kredi kartı veren bankalar bu kriterlerin belirli bir kısmı öğrenciler için de uygulamaktadır.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar, öğrencilere vermiş oldukları kredi kartlarına bir limit belirlemektedirler. Ziraat Bankası 500 – TL, Akbank 500 – TL, İşbankası ise 300 – TL iken Yapı Kredi Bankası‘nın ise üniversite öğrencilerine vermiş olduğu kredi kartının limiti 1000 – TL’dir. Bankalar tarafından belirlenen bu limitler sizin ödemelerinize bağlı olarak belirli bir zaman sonra yükseltilebilmektedir. Ödemelerinizi düzenli yapıyor ve kredi kartınızın limitinin arttırılmasını istiyorsanız eğer bankanıza müracaat etmeniz gerekmektedir. Banka gerekli araştırmaları yaparak kredi kartı limitinizi revize edecektir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

? Bu bankalar başvuruda neye dikkat ediyor? Nasıl öğrenci kredi kartı alınır? Öğrenci kartı limitleri?

 

 

Etiketler:, ,

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


  1. Yurtdışında ATM lerden masrafsız para çekmek | GüncelBanka.com  yorumladı. 10:50 - 22 / 06 / 2017:

    […] Belki Öğrencilere Kredi Kartı veren Bankalar konumuzuda okumak istersiniz ? […]

  2. Öğrenciye Kredi Veren Bankalar | GüncelBanka olarak derledik.  yorumladı. 09:20 - 08 / 07 / 2017:

    […] Öğrenciye Kredi Kartı veren Bankalar konumuza da bir göz atmak istersiniz. […]

  3. Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankaları Sizin için Araştırdık İşte 5 Banka  yorumladı. 13:25 - 02 / 08 / 2017:

    […] Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan biri de Türkiye İş Bankası’dır. Uygun faiz oranları ile bireylere eğitim kredisi vererek ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Türkiye İş Bankası 18 yaş üzerinde olan ve lisans eğitimini sürdüren gençlere özel olarak kredi kartı vermektedir. Hesap özetleriniz size gelerek tüm harcamalardan bizzat kendiniz sorumlu olacaksınız. Başvurunuzu ister şubeye giderek isterseniz de internet üzerinden yapabilirsiniz. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir