Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:25

Öğrenciye Kredi Kartı Veren 5 Banka Önerisi

 

Bankaların özel olarak öğrenciler için hazırlamış olduğu kredi kartları birçok cazibeli yönü ile bireylere sunulmaktadır. Özellikle üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilern ilk işi kredi kartı hesabı açtırmak yönündedir. Bankalarda bu durumdan yararlanarak öğrencilere öze düşük limitlerde kredi kartı vermektedir. Öğrencilere verilen bu krediler, eğitim kredileri adı altındadır. Bu tür kredi kartları genellikle öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılaması için ortaya çıkmaktadır. Gerek özel üniversite masraflarında gerekse eğitim konusundaki diğer masraflarda kullanılabilir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar sınırlıdır.

1-      Ziraat Bankası

Vade süresi 36 ay olurken kredi mevduat hesabı açtırmanız da mümkündür. Bu kredi kartının sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak için kullanılacak olan kişinin bazı şartları yerine getirmesi gerekir. Kredi çekebilmesi için çalışıyor olması gerekir. Ya da kefil göstermesi veya teminat göstermesi gerekmektedir. Kredi vadesi sürecinde hayat sigortası yapılmaktadır. Başvurunuzu yapmak için en yakın Ziraat Bankası’na gitmeniz yeterlidir.

2-      Garanti Bankası

Garanti Bankası ‘nın sunmuş olduğu imkanlar diğer bankalara göre daha kapsamlıdır. 18-25 yaş arasında olan gençlerin başvurabileceği Bonus Genç ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sms yoluyla kampanyalara katılabilir, bonus fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bonus Genç kredi kartı için kart ücreti ödemenize gerek yoktur. Başvurunuzu sms yoluyla yapabilir, GENC yazıp 3340’a yollayarak geri dönüş alabilirsiniz.

3-      Türkiye İş Bankası

Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan biri de Türkiye İş Bankası’dır. Uygun faiz oranları ile bireylere eğitim kredisi vererek ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Türkiye İş Bankası 18 yaş üzerinde olan ve lisans eğitimini sürdüren gençlere özel olarak kredi kartı vermektedir. Hesap özetleriniz size gelerek tüm harcamalardan bizzat kendiniz sorumlu olacaksınız. Başvurunuzu ister şubeye giderek isterseniz de internet üzerinden yapabilirsiniz.

4-      Akbank

Akbank eğitim kredisini 26 yaşın altında olan bireylere vermektedir. Gençlere özel olarak yapılan bankacılık hizmetlerinden yararlanmak için ister müşteri hizmetlerini arayarak isterseniz de Akbank’ın resmi sitesine girerek bilgi edinebilir ve online bir şekilde de başvurunuzu yapabilirsiniz.

5-      Yapı Kredi

18- 25 yaş arasında olan bireylerin kullanacağı bu kredi kartı başvurusunu şubeye gitmeden yapmanız mümkündür. Gerek sms yoluyla gerekse Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi bildirebilirsiniz. Öğrenci belgeniz ile başvurunuzu kısa sürede yapabilirsiniz.

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir