Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:04

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Mal ve hizmet satın alırken nakit yerine kullanılan, taksit olanağı sağlayan, nakit avans özelliği, taksitli nakit avans özelliği ve limiti olan günümüzün ödeme aracı kredi kartları oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadırlar.

 

Bankalar müşterilerinin kullanım amacına göre çeşitli kredi kartları sunmaktadırlar. Seyahat, alışveriş, nakit avans, taksitli nakit avans vb. özelliklere sahip kredi kartlarına ulaşmak için hangi bankanın kredi kartı ürününe ihtiyacınız varsa o bankanın internet şubesi veya cep şubesine girerek, bankaya sms göndererek, müşteri hizmetlerini arayarak yada şahsen bankanın şubesine giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu aşamada birkaç noktaya dikkat etmenizi öneriyoruz:

 

1- Kredi Kartı Sözleşmesi: Kredi kartı sözleşmeleri birçok madde içerirler ve kredi kartı talep edenler genelde bu maddeleri tek tek okumaktan imtina ederler. Ancak bu maddeler bankayla yaptığınız sözleşmenin maddeleri oldukları için büyük önem taşır. Sözleşme maddelerini tek tek okuyun. Okumadan imzalama gafletinde bulunmayın ki bankanızla herhangi bir anlaşmazlık yaşamanız durumunda haklıyken haksız duruma düşmeyin.

2- Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans: Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta ise nakit avans ve taksitli nakit avans faiz oranlarıdır. Avansların aylık faiz oranlarını, vadelerini iyi etüt ederek ödeme planınıza en uygun bankayı seçmenizi öneriyoruz.

3- Kredi Kartı Aidatları: Bazı bankalar aidatsız kredi kartı da sunmaktadırlar. Aidatlı kredi kartı almak istiyorsanız aidatının kaç ay aynı oranda kalacağını, yıllık aidat zam oranının yüzde kaç olduğunu mutlaka öğrenin.

4- İnternetten alış veriş yapmak:  İnternetten alış veriş yaparken daima 3D secureyi (güvenli alış veriş) tercih etmelisiniz. Ayrıca ikinci bir seçenek olarak bankanızın internet şubesinden sanal kart tanımlayabilirsiniz.

 

Kredi kartı başvurunuzu yaptınız. Banka kredi kartı başvurunuzu inceleyecektir. Banka bu incelemede TC numaranız üzerinden ulusal kredibilitenize bakar. Çalışıyor olmanız (ssk veya bağkurlu olmanız), icra dosyanızın olmaması, kullandığınız bir kredi çeşidini düzenli olarak ödemiş yada ödüyor oluşunuz, başka bir kredi kartına sahip olmanız ve ödemelerini düzenli olarak yapıyor olmanız vb. mali bilgileriniz pozitif olarak değerlendirilecektir. Banka kredi kartı limitinizi de kredibilitenize göre belirleyecektir.

 

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir