Kredi Kartı Aidat İadesi Nasıl Alınır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:47

Kredi Kartı Aidat İadesi Nasıl Alınır?
Kredi kartı bankaların müşterilerine para olmaksınız kullanımı sağlayan üzerinde chip olan alış-veriş imkanı sağlayan güvenlik kartlarıdır. Yapılan alış-verişler tek taksit ya da çeşitli taksitler halinde ödenmesine imkan tanımaktadır.
Kredi Kartı Kullanımı
Ülkemizde ve dünyada yaygın bir kullanım alanına sahip olan kredi kartları hemen hemen her kesimin cebinde ve cüzdanında yerini almış bulunmaktadır. Her ürün kendine ait özellikler taşımaktadır ancak kullanıcılar bilinçsiz bir şekilde bankaların vermiş olduğu kredi kartlarını kullanmaktadırlar..
Kredi Kartı Nasıl Kullanılmalı?
Kredi Kartı Aidat İadesi Nasıl Alınır?

Bankaların müşterilerini arayarak çeşitli promosyonlar altında kredi kartı vermesi ve bu karta sahip olan müşterilerin bilinçsiz bir şekilde kartı kullanarak borç altına girmesi hayatımızda zor dönemler altında kalınmasına neden olabiliyor. Bu kullanımın bir ücreti bulunmaktadır. Her sene kart kullanım aidatı altında bankalar kendi belirledikleri ölçüde müşterilerden ücret talep etmektedirler ve bu talep ettikleri ücretleri tahsis etmektedirler.

Kredi Kartı Aidatının İadesi Nasıl Alınır?

Kredi kartı sahibi olmadan önce anlaşmalı olduğunuz banka ile kredi kartı almadan önce mutlaka aidat alınmaması konusunda yazılı bir taahhüt alınmalıdır, aksi takdirde hiçbir hak iddia edilemez ve kredi kartına ait kart kullanım aidatı ödemek zorunda kalınabilir. Kredi kartı için başvuru esnasında ön sözleşmede ki maddeler dikkatli okunmalı ve bu doğrultuda kart alınmalıdır. Bazı bankalar sözleşmede olmasına rağmen müşterilerden bu paraları almaktadırlar. Bu haksız kazanç yolunu seçen bankalardan parayı almak için müşteri önce ilgili bankanın müşteri hizmetleriyle konuşmalıdır daha sonra ilgili bankanın genel müdürlüğüne ve bağlı olduğu ilgili şubeye yazı yazmalıdır. Eğer yine olumsuz cevap döner ise bağlı oldukları kaymakamlıklarda bulunan hakem heyetine daha önce bankaya yazdığınız yazının bir nüshasını, kredi kartı hesap dökümünüzü ve kimlik kartınızla birlikte müracaat edebilirsiniz ve hesabınızdan kesilen paranızı geri iade alabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidat İadesi Nasıl Alınır?
Harcama vaadi vererek de kart ücretini iade alabilirsiniz.

Daha önce kart bazlı olarak nasıl aidat iadesi alabileceğinizi anlatmıştık.
WorldCard Kart aidatı İptal Ettirme
Garanti Bonus Kard Aidatı İptal Ettirme

Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir