Devlet Konut Kredisi TOKİ Nasıl Alınır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:32

Devlet Konut Kredisi  TOKİ Nasıl Alınır?

Devlet Konut Kredisi (TOKİ) Nasıl Alınır?
Devlet güncesiyle yapılan dairelerden birine sahip olmak için TOKİ’den yararlanarak, avantajlı yanlarını devreye sokabilirsiniz. Özellikle ilk defa ev sahibi olacak kişiler için devlet tarafından sunulan konutlardan birine oturabilirsiniz. Devlet konut kredisi almak isteyen kişilere birden fazla hizmet sunulmaktadır. Bu hizmetten en iyi şekilde yararlanmak için bilinçli bir birey olmanız da fayda vardır. Araştırmalarınızı yaparken resmi kaynaklardan bilgi alacak ve evraklarınızı tamamlayacaksınız.
Konut sahibi olmak isteyen bireylerin birikimleri değerlendirilerek, verilen hizmetten yararlanabilirsiniz. Kredi türüne benzemeyen bu hizmeti, anlaşmalı olan bankalara başvurarak yapabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın şubesine giderek başvuru yapmanız mümkün olurken internet üzerinden de başvurunuzu online bir şekilde yapabilirsiniz. Devlet konut kredisi ile ev sahibi olabilmek için bu yolu tercih ettiğiniz de konut hesabı açtırmanız gerekecektir. Bu hesaba düzenli olarak para girişi sağlanacak ve devlet bu noktada devreye girecektir. Devlet yatırılan her miktar için kişilere desteğini sunmaktadır.
Devlet konut kredisi almak isteyen bireyler için sunulan diğer yöntem de banka kredileridir. Bankalara başvurunuzu yaparak normal konut kredisinden yararlanacaksınız. Fakat devlet ile anlaşmalı olan Vakıfbank’a başvurarak TOKİ sahibi olmanız mümkündür. Vakıfbank ev sahibi olmak isteyen bireyler için sunulan TOKİ kredilerinde bireylere kolaylıklar sağlamaktadır. Bireylerin ihtiyacı olan parayı uygun koşullarda verirken faiz oranlarının da düşüklüğü göz önündedir. Aynı zamanda bankanın sunmuş olduğu vade seçenekleri de uzundur. Vakıfbank’ın sunmuş olduğu bu krediden yararlanmak için başvurunuzu şubeye giderek yapabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank’ın internet bankacılığını kullanarak da başvurunuzu yapmanız mümkündür. Başvuru işlemlerinin başlaması için TOKİ konutlarını almaya hak kazandığınıza dair size verilen belgeyi bankaya getirmeniz gerekecektir.

Şu anda satışta olan Toki konutlarının listesini Tokinin sitesinde yer alan Toki Türkiye Geneli Satışlar sayfasından takip edebilirsiniz.
TOKİ emekli olan bireyler için ilave kontenjan açmıştır. Emekli olan bireylerin ev sahibi olması için büyük bir adım olan bu yolda uygun şartlarla konut sahibi olmanız mümkün olurken resmi sitelerden gerekli bilgileri toplayabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olurken, ikinci bahar adı verilen bu kampanyadan yararlanmak için detaylı bilgiye sahip olacaksınız. Düzenli olarak ödemelerinizi yaptığınız takdirdeherhangi bir sorun ile karşı karşıya gelmeniz oldukça güçtür.

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir