Bankaların Mobil Uygulamaları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:12

Bankaların Mobil Uygulamaları

Gittikçe gelişen teknoloji ile bankalar artık pek çok işlem için müşterilerini şubeye kadar yormamaktadır. Bankalar tarafından geliştirilen işlemlerden biri de cepten bankacılıktır. Cep telefonundan yapılan işlemler ile artık pek çok konuda oturduğunuz yerden işlem yapmanız sağlanmaktadır. Bankaların mobil uygulamaları için ilk olarak herhangi bir bankadan hesap açtırmanız gerekmektedir. Genel olarak her banka için cepten bankacılık uygulamalarında standart işlemler gerekirken bazen farklı bankalar tarafından değişik işlemler de gerekmektedir. Telefon ile ilk aşamada yapılan işlemler kimi bankanın cep bankacılığını kullanmada yeterli olmaktadır. Fakat bazen müşterilerin banka şubesine de gitmesi gerekmektedir.

Bankaların Mobil Uygulamaları

 Bankaların Mobil Uygulamaları Her banka için geçerli olan Bankaların mobil uygulamaları akıllı telefonlara indirilmektedir. Bu uygulamaların indirilmesinden sonra gerekli aktivasyon kodları ve bilgiler bankaların internet bankacılığı işlemlerinden yapılmaktadır. Ayrıca bu işlemler için bankaların cep telefonları aracılığı ile aranması ve müşteri hizmetlerinden gerekli bilgilerin alınması ile de sağlanmaktadır. Cep bankacılığı için gerekli bilgilerin istenen bölümlere girilmesi ve şifre belirleme işlemi ile istenen her işlem buradan rahatlıkla yapılmaktadır. Bankalar cep bankacılığı için müşterilerine kolay ve hızlı bir sunum hazırlamaktadır. Fakat bu uygulamanın kullanılması için gerekli aktivasyonun yapılması gerekmektedir. Mobil bankacılık için yapılan çalışmalar sonrasında banka şubesi her an ve her koşulda yanınızda olacaktır. Cep imza ile de bankaların cep bankacılığı rahat ve güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Bankaların Mobil Uygulamaları

İnternet bankacılığı için geçerli olan güvenlik ayarları ya da limitleri Bankaların mobil uygulamaları için de geçerlidir. Cep bankacılığı üzerinden yapılan işlemler ile banka hesabınızın hareketleri daha rahat takip edilmektedir. Ayrıca bazı hesap hareketleri bankaların cep uygulamaları aracılığı ile mesaj olarak gelmektedir. Bu durum bir takım bankalar için geçerli olsa da son zamanlarda pek çok bankanın cep bankacılığı üzerinden hesaba gelen para açık bir şekilde görülmektedir ve bu durumun haberi mesaj olarak dahi alınmaktadır. Bunların yanı sıra bankaların cep bankacılığı uygulamaları her bankanın müşterileri için oldukça fazla düzeyde kolaylık ve pratik işlem yapma rahatlığı sağlamaktadır.

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir