Bank Pozitif Çek Örnekleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:17


BankPozitif Çek Örneği sahte ve kopya çekin piyasada dolaştığı bu dönemde Bank Pozitif çeklerinde nelere dikkat etmelisiniz.

BankPozitif’in kullanımda TL olarak Tacir Çekler , Tacir olmayan çekler , tacir olmayan hamiline ve tacir hamiline olmak üzere 4 çeşit basımı mevcuttur.

Çeklerin güvenlik özellikleri

1- BankPozitif Çekleri 166mm x76 mm boyutundadır. (Standart çek yaprağı boyutu 3cm kadar çek koçanında kalır 136mm)

2- BankPozitif Çekleri Çek kağıdına basılmaktadır. Mavi ve kırmızı renkte fiber kırçıllar mevcut olup UV lamnaya tutulduğuda sarı renkte gözüken fiber kırçıllar bulunmaktadır.

3- BankPozitif Çekleri 6 renk zemin baskısı vardır.

4- BankPozitif Çekleri üzerinde BANK POZİTİF logosu altında ; Şube Kodu ve Şube Adı , Şube telefonu ve Şube Faks Numarası, Keşide alanı altında Mersis No, Basım tarihi, Müşteri VKN veya TCKN, Çek Seri Numarası, IBAN numarası,Çek sahibinin ünvan bilgisi yazılmaktadır.

5- BankPozitif Çekleri alt alanında 16mmx166mm ebadında boş beyaz alan bulunmaktadır. Bu alan çek bilgilerini içeren E13B fontlu MICR kodlama alanıdır, gün ışığında siyah gözükür UV ile bakıldığında yeşil gözükmektedir. Çekin arkasından bakıldığında yeşil daha belirgindir. Kağıdın içerisine işlendiğinden tahrifat belirgin olmaktadır.

6- BankPozitif Çekleri Sağ üst köşeden TL veya Yabancı para birim bilgisi yer almaktadır.

7- BankPozitif Çekleri banka logosunun yanında Tacir, Tacir Olmayan , Tacir hamiline, tacir olmayan hamiline ibarelerini içermektedir.

8- BankPozitif Çekleri 15mmx15mm ebadından Matris kod yapısı şeklinde karekod ve karekod altında Findeks ibaresi mevcuttur.

Bank Pozitif Çek Örneği

Bank Pozitif Çek Örneği

Bank Pozitif Çek Örneği

Bank Pozitif Çek Örneği

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir