Atm Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:36

Atm Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?
ATM lerde kredi veya bankamatik kartıyla işlem yaparken ATM tarafından kartımızı alıkonulduysa sırasıyla şu adımları takip edin.

Kredi kartı veya banka kartı kullanan kişiler, paralarını bankaların bankamatiklerinden çekerler. Bazı kişilerin kartları ATM’lerde oluşan bazı hatalardan dolayı bankamatikler tarafından yutuluyor. Bu sorunun ise birkaç çözümü var ama çözümün ne olduğunu öğrenmeden önce sorunun neyden kaynaklandığını anlamak gerekiyor.

Öncelikle Kartınıza Bloke Konulmadığına Emin Olun

Atm Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Çoğu zaman bankalara olan borçlarınız yüzünden hesaplarınıza bloke koyulabilir. Eğer size bloke konulduysa banka sizi her yönden engeller ve kartınız bir işe yaramaz. Eğer bankanıza borcunuz varsa, büyük ihtimalle karınıza bloke konulmuştur. Bu durum kartınızı geri alamamanızı sağlar.

ATM’de Bir Arıza Olabilir

ATM’ler genellikle Windows işletim sistemini kullandıkları için çoğu zaman hata verirler. Bu hata bilgisayarlarda sıkça karşılaştığımız ‘Mavi Ekran Hatasıdır. Bu hata ATM’lerin yazılımından kaynaklanır. Eğer ATM’de hata olduğunu anladıysanız, durumu banka yetkililerine bildirmeniz gerekir.

ATM Arkadaşınızın Veya Başka Birinin Kartını Yuttuysa

Eğer ATM bir arkadaşınızın, akrabanızın veya başka birinin kartını yuttuysa, burada sizin yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur. Çünkü banka hesapları sadece bir kişi üzerinedir. Eğer banka veya kredi kartında herhangi bir sorunla karşılaşılırsa, o kartın sahibinin ilgilenmesi gerekir.

Banka Şubesinin Olmadığı Bir ATM’de Kartınız Yutulmuşsa

Banka kartınızı veya kredi kartınızı banka şubesinin olmadığı bir ATM’de kullanıyorsanız ve ATM kartınızı yuttuysa kartınıza kısa bir süreliğine bloke koyulur. Bu blokeyi, bankanızın müşteri hizmetlerini aramalı ve kartınızı tekrardan talep etmeniz gerekir.  Eğer bu sorunların hiçbirinin sizde olmadığını düşünüyorsanız, banka ile iletişime geçmekte fayda vardır. Siz sorunu detaylıca anlatırsanız büyük bir ihtimalle size yardım edeceklerdir. Bunları hızlıca yapmanızı tavsiye ederiz çünkü kötü niyetli kişiler kartınızın ATM’de takılmasını sağlayabilir ve kartınızdaki parayı kullanabilirler.

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir